دعای عظم البلا صبح روشن :: بانوان منتظر
مباحث مهدویت
صبح روشن

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

دوستان من

مهدویت امام زمان (عج)

حجاب یعنی لبیک یا فاطمه الزهـــــــرا


 

چهارمين گروه ياوران امام زمان عجّل اللّه تعالى فرجه الشريف بانوان پرهيزكارى هستند كه پيش از ظهور آن حضرت رحلت كرده‌اند. به ايشان گفته مى‌شود امام تو ظاهر گشته است، اگر مايلى مى‌توانى حضور داشته باشى. آنان نيز به اراده پروردگار زنده خواهند شد.

رجعت زنان، مربوط به گروه خاصى نيست و هر بانويى كه خود را با خواسته‌ها و شرايط زندگى در حكومت مهدى آل محمد عليه السّلام تطبيق دهد، ممكن است در آينده از رحمت خداوندى بهره‌مند گشته، براى يارى امام زنده شود. يكى از آن شرايط، خواندن دعاى عهد است كه در فرد، نوعى آمادگى براى پذيرش حكومت آخرين ذخيره الهى ايجاد مى‌كند. به فرموده امام صادق عليه السّلام: هركس چهل صبح دعاى عهد را بخواند، از ياوران قائم ما باشد و اگر پيش از ظهور آن حضرت از دنيا برود، خداوند او را از قبر بيرون آورد تا در خدمت آن حضرت باشد. 

 

انتظار فرج

 

يكى از شرايط حضور در حكومت بقية اللّه و توفيق ديدار با آن حضرت، انتظار فرج است؛ يعنى آمادگى كامل براى پذيرش حكومت حق و آراستن به آنچه حضرت مهدى عليه السّلام مى‌گويد و مى‌خواهد. انتظار فرج يعنى نفى هرگونه سلطه از بيگانگان و مبارزه با افكار انحرافى و فساد اخلاقى و در يك كلام انتظار فرج يعنى بيزارى از دشمنان خدا و پيامبر صلّى اللّه عليه و آله و سلّم و معصومين عليه السّلام بى‌سبب نيست كه انتظار از بهترين اعمال شمرده شده است، بلكه فرد منتظر دولت مهدى همانند كسى است كه در پيش روى رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله و سلّم شهيد گشته و در خون خود غلتيده است و اگر بر همان حالت انتظار از دنيا برود، بسان كسى است كه در خيمه مهدى فاطمه عليه السّلام مى‌باشد.

ابو بصير از امام صادق عليه السّلام روايت كرده است كه آن حضرت روزى فرمود: آيا شما را خبر ندهم از چيزى كه خداوند عملى را بدون آن از بندگانش نمى‌پذيرد؟ گفتيم: آرى. فرمود:

شهادت بر يگانگى خدا و رسالت پيامبر صلّى اللّه عليه و سلم و اقرار به آنچه كه خداوند فرموده، از دوستى ما و بيزارى از دشمنان و اطاعت و پيروى از ما و نيز داشتن ورع، پرهيزكارى و انتظار كشيدن براى قائم عليه السّلام، آن‌گاه فرمود: به درستى كه براى ما دولتى است كه خداوند آن را هر زمان كه اراده كند، برقرار مى‌سازد؛ سپس افزود: هركسى كه دوست دارد از ياران قائم عليه السّلام ما باشد، بايد در انتظار به سر برد و خود را به ورع و محاسن اخلاق بيارايد، و اگر در همان حال بميرد، براى او اجرى همانند كسى است كه آن حضرت را درك كرده باشد. 

یک نظر

| 7:51 - جمعه هشتم اسفند 1393